állítástörténet anya családállítás gyermek Személyiségintegrációs állítás

Kisgyermek zárkózott viselkedésének háttere és támogatás családállítással

Kisgyermek megváltozott, zárkózott viselkedése miatt online konzultációt kért tőlem egy kedves fiatal háromgyermekes anyuka. Óvodás kisfia váratlanul elkezdett verekedni az oviban, majd otthon is egyre nehezebb lett vele. A szerető család értetlenül állt a dührohamok, hiszti előtt, és az édesanya fájó szívvel észlelte, hogy a gyermek nem bújik hozzá, nem engedi a szeretgetést.

A konzultáció keretében vizsgálódni kezdtünk, hogy hol lehet ennek a történetnek a gyökere. Az anyai ágon, a 4-5. generáció egyik oldalágán találtunk meg egy olyan kisgyermeket, akivel – az állítás során kiderült – a kisfiú lélekben kapcsolódott. Szinte az ő szemüvegén át nézte a világot. Tudattalanul árnyalta az egész életélményét ennek a régi családtagnak a sorsa.

Nagyon nehéz sorsa volt annak a régi kisgyermeknek, mivel sérülten született, és a falusi szülők ezt szégyellték, nem tudták elfogadni.

Az anyuka szomorúan látta, hogy milyen történet kapcsolódik a családjukhoz. Szeretett volna valamit tenni, hogy ez a történet gyógyuljon. Az állítás folytatásaként ezt mondta ki:

Kedves ősünk! Sajnálom, hogy nem kaptál elég szeretetet és gondoskodást gyermekkorodban, pedig megérdemelted volna. Én most helyet adok neked a szívemben. Szeretettel fogadlak a belső gyermek játszóterén.

Az állítás során még tovább rendeztük a generációkat. Minden résztvevővel szembenézett az állítást kérő gondolatban, majd ki is mondta nekik a legmegfelelőbb oldó mondatot.

Érezhetően megkönnyebbült az állítást kérő, és most már úgy éreztük, ideje végre az ő és a kisfia közötti kapcsolatot is szemügyre venni. 

Ahogy ráhangolódtunk a helyzetre, azt érzékeltük, mintha az állítást kérő és saját kisfia között egy “rossz anya mintájú üvegajtó” lett volna. A gyermek mintha ezen keresztül látta volna az édesanyját, nem tudott kapcsolódni hozzá, és így másokhoz sem.

Ezért az állításban megmutattuk neki (természetesen képletesen, hiszen az online konzultáció során a belső képekkel dolgozunk) a másik kisgyermeket, a másik anyát, a másik sorsot. 

Így már különbséget tudott tenni a saját édesanyja, és az rossz anya minta között. Ki is mondtam az ő képviseletében: 

Drága anya, mostmár látlak. És látom a másik anyát, aki nem te vagy. Sajnálom, hogy ő olyan volt, amilyen, és boldog vagyok, hogy te olyan vagy, amilyen. Köszönöm neked az életet, a testvéreimet, apát. Köszönöm neked a szeretetet. Ahhoz a másik történethez nincs közöm. Hozzád tartozom, anya.

Végül pedig kimondtuk a kisfiú nevében a kövekezőket is, a régi sérült kisgyermek felé:

Kedves ősöm! Mostmár látlak. Látom a sorsodat. Látom, hogy te te vagy, én pedig én vagyok. Sajnálom, ami veled történt, és tudom, hogy igazságtalanság történt veled. De a sorsodat nem tudom vinni, hiszen az egyedül a tiéd. Kérlek, nézz rám szeretettel akkor is, ha én boldog és szerető családban növök fel. Sokat fogok játszani és szeretetet adni és kapni a szüleim és a testvéreim körében, a te emlékezetedre is. 

Az állítás után 2 nappal az édesanya azt írta, hogy nem lát változást, sőt, a kicsi kicsit feszültebb is, mint volt. Megnyugtattam, hogy ez néha előfordul, most több türelemre, szeretetre van szüksége. Majd kicsit több, mint két héttel az állítás után újra írt az anyuka: Kisfiam nagyon megváltozott! Ölelget, puszilgat, szófogadóbb! Köszönöm!

Ha állítást vagy online konzultációt szeretnél, kérlek, itt jelentkezz: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/

© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.

Katalin

Személyiségintegrációs tréning vezető vagyok. Szeretettel várlak, ha a családállítás, a drámatechnikák és a kineziológiai izomteszt ötvözéséből álló komplex eszköztár segítségével szeretnéd gyógyítani, oldani családi, munkahelyi, vagy bármely társas problémádat. Önismereti és öngyógyító módszer, tehát saját belső világodban dolgozunk egy támogató légkörben. Az állítói napok helyszíne jelenleg Budapest és Jászberény.
Egyéni vagy csoportos állításra, coaching ülésre jelentkezhetsz a szemelyisegintegracios.allitas@gmail.com email címen, vagy töltsd ki a jelentkezési lapot: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/

Családállítóként Pozsgai Nikoletta tanítványa vagyok, de alkalmazom azokat a felismeréseket is, amelyeket sok év önismereti munka és különböző tanulmányok során magam szereztem. 7 éve vezetek rendszeresen családállításokat. Ezekről visszajelzéseket, leírásokat olvashatsz ezen az oldalon.

Eredeti szakmám szerint etnográfus és kulturális menedzser vagyok. Etnográfusként, kulturális antropológiát is tanultam, s az egyéni élettörténetek, a személyiség, mint az életpálya, életút, forrása ragadott meg. Egyéni sorsok, sokszor traumatikus élettörténetek feldolgozása érdekelt legjobban, illetve az egyén és a közösség viszonya. A narratív identitás elmélet és a gyógyító beszélgetés eszköztára indította el a keresést, melynek célja a családállításokon való részvétel, majd az állításvezetői képzés elvégzése lett. Kulturális menedzserként, szervezetfejlesztőként több közösséget alapítottam, vezettem. Dolgoztam a legkülönbözőbb érdeklődésű, hátterű felnőtt és gyermek csoportokkal, rendeztem kiállításokat, vezettem gyermekművészeti foglalkozásokat, rendezvényeket és táborokat. Mindezek mögött önálló művészeti tevékenység állt. Életem során folyamatosan összegeztem az olvasás, tanulás, tapasztalás alkotás és ráérzés által szerzett ismereteket, és igényem volt rá, hogy ezeket formába is öntsem. (Ezekből egy keveset meg is osztok, keresd a menüben az alkotások menüpontot.)

A 2013 óta elmúlt időszak egyik legjelentősebb hozadéka volt számomra, hogy – figyelmemet, időmet néha extrém módon igénybe vevő munkahelyi és magánéleti körülmények között – elvégeztem a Pozsgai Nikoletta Katalin által kidolgozott személyiségintegrációs állításvezetői képzést, ami a családfelállítás egy komplexebb és – tapasztalatból mondom – nagyon hatékony módja. Magam azon túl, amit korábban tanultam, és amit állításvezetői munkám közben a mező tanított nekem, elsősorban azt az utat követem, amit Nikoltól láttam, tehát az ő tanítványaként határozom meg magamat úgy is, mint állításvezető és úgy is, mint Szinkron 1-2 oktató, Szinkron 5/A és alapfokú NEF (női energia fitnesz) gyakorló.
Az én állítói napjaim többnyire úgy állnak össze, hogy 5-6 állítás személyes kérés alapján, és ha marad idő, lehetséges egy állítás a csoport közös árnyékára. Ezek nagyon izgalmas, a Kárpát-medence és a régi kultúrák életébe belepillantást engedő állítások, erős oldó hatással.

Saját módszeremmel dolgozom és fontos feladatomnak tartom a kollektív teres állítások vezetését. Ez inkább haladóknak való folyamat, ami út a fény ránk vonatkozó emlékezetében.

Megtisztelsz, ha problémáddal, kéréseddel megkeresel. Addig is, olvasgass az oldalamon. A leírások, visszajelzések segítenek eldönteni, ezt az élményt kerested-e.

Bottyán Katalin

Még szintén kedvelheted...