Bennünk élő Boldogasszonyok családállítás dimenzió állítás Inkarnációs tér kollektív tér minőségek női kör papnő Programok

Bennünk élő Boldogasszonyok

Önismereti ösvényünk Kisboldogasszonytól Nagyboldogasszonyig

Meghívás a Galga Menti Női Önismereti Kör Bennünk élő Boldogasszonyok című foglalkozássorozatára.

Női Önismereti Körünk hivatása szerint hónapról hónapra kapcsolódunk személyes belső világunkkal, fűzzük össze a minket egyénenként összekötő szálakat és szövünk egy nagyobb, közös egészet, amiben megjelenhet mindaz, ami jó.

Jó, azaz: javas: gyógyító, helyreállító, rendbe illesztő.

A női körben természetesen használunk erőteljes technikákat is (kollektív teres állítás, kineziológiai izomteszt, páros munka, jelképek, önismereti kártyák, kérdőívek, meditáció), szükség esetén ajánlok virágterápiát, családállítást, alkalmazok coachingot.

Amit csinálunk, az elsősorban mégsem technika, főleg nem technikák sokasága, hanem egy néha sírós, néha mosolygós, kicsit bizalmasan megnyílós, máskor figyelemmel megtartós együttes jelenlét, aminek fókusza mindig más és más.

Egy év alatt jutottunk a legfontosabb személyes témák feldolgozásán keresztül a csoport terének felépítésén át a belső minőségeink gyógyításáig.

Világunkat naponta alkotja, teremti belső gyermekünk számára belső anyánk és apánk, s áldó térré emelik bölcs anyáink, bölcs őseink.

Személyesen és közösségként is ezt az áldásteret tapasztaljuk magunk körül. Az áldástéren keresztül pedig tovább kapcsolódunk a még nagyobb terekbe: Akasha krónikánkban élő tiszta erőforrásokhoz. Ezek lehetnek személytelennek tapasztalt, alig-alig tudatos energiák, mint a gravitáció, ami a Földön tart minket, és lehetnek egyfajta személyiséggel is rendelkezők. Ezek azok, akikhez történetek is kapcsolódnak, s e történeteken keresztül emberi lényünk is be tudja fogadni, meg tudja ismerni őket. 

Női Önismereti Körként egyik feladatunk a magyarságunkat is méltó helyére emelni a női utunk fontos részeként. Ennek hogyanja folyamatosan alakult, ahogy a belső tereinket rendeztük.

Ez év Nagyboldogasszony napjának erejében érett elhatározássá, hogy a következő évet Kisboldogasszonytól Nagyboldogasszonyig a bennünk élő Boldogasszonyoknak szenteljük.

Ezek azok a magyar Istennő-minőségek, akik abban segítenek bennünket, hogy mi magunk is Boldog asszonyokká, s korunktól függetlenül családunk bölcs, megtartó, áldó teret teremtő központjaivá váljunk.

Hónapról hónapra ismeretet szerzünk a Boldogasszonyokról: helyükről a néphagyományban, megismerjük a hozzájuk kapcsolódó mondakincset, s felfedezzük, újraélesztjük az általuk a szívünkben-lényünkben fenntartott helyet.

2019-ben az évköri alapok átismétlése és néprajzi ismeretek megszerzése után/segítségével megismerjük Boldogasszony három (és még egy) formáját, majd a Hétboldogasszonynak nevezett minőségeket. 2020-ban pedig új útra indulva az évkörön kísérjük azt a fényt, amit ezek a csodálatos égi minőségek ünnepeiken keresztül ajándékoznak nekünk. Eközben az évkör üzenetét is megismerjük szokások, hagyományok, aktuális jelképek segítségével. Így gondolkodásunk tere tágul. Jobban tudunk kapcsolódni úgy a magyar hagyományokhoz, mint őseink világképéhez és világunk, benne családunk boldogságát segítő rendjéhez. 

A Galga Menti Női Önismereti Kört vezeti Bottyán Katalin etnográfus, női körvezető facilitátor, állításvezető.

A Galga Menti Női Önismereti Kör szervezője: Varga Tímea.

A foglalkozásokat Bennünk élő Boldogasszonyok címmel az aszódi Városi Könyvtárban havonta egy alkalommal  tartjuk.

A következő foglalkozás időpontja: 2019.12.03. 10.00. Jelentkezés: https://www.bottyankatalin.com/2018/08/07/jelentkezes-a-galga-menti-noi-korbe/  vagy galgamenti.noikor@gmail.com 

© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.

Katalin

Személyiségintegrációs tréning vezető vagyok. Szeretettel várlak, ha a családállítás, a drámatechnikák és a kineziológiai izomteszt ötvözéséből álló komplex eszköztár segítségével szeretnéd gyógyítani, oldani családi, munkahelyi, vagy bármely társas problémádat. Önismereti és öngyógyító módszer, tehát saját belső világodban dolgozunk egy támogató légkörben. Az állítói napok helyszíne jelenleg Budapest és Jászberény.
Egyéni vagy csoportos állításra, coaching ülésre jelentkezhetsz a szemelyisegintegracios.allitas@gmail.com email címen, vagy töltsd ki a jelentkezési lapot: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/

Családállítóként Pozsgai Nikoletta tanítványa vagyok, de alkalmazom azokat a felismeréseket is, amelyeket sok év önismereti munka és különböző tanulmányok során magam szereztem. 7 éve vezetek rendszeresen családállításokat. Ezekről visszajelzéseket, leírásokat olvashatsz ezen az oldalon.

Eredeti szakmám szerint etnográfus és kulturális menedzser vagyok. Etnográfusként, kulturális antropológiát is tanultam, s az egyéni élettörténetek, a személyiség, mint az életpálya, életút, forrása ragadott meg. Egyéni sorsok, sokszor traumatikus élettörténetek feldolgozása érdekelt legjobban, illetve az egyén és a közösség viszonya. A narratív identitás elmélet és a gyógyító beszélgetés eszköztára indította el a keresést, melynek célja a családállításokon való részvétel, majd az állításvezetői képzés elvégzése lett. Kulturális menedzserként, szervezetfejlesztőként több közösséget alapítottam, vezettem. Dolgoztam a legkülönbözőbb érdeklődésű, hátterű felnőtt és gyermek csoportokkal, rendeztem kiállításokat, vezettem gyermekművészeti foglalkozásokat, rendezvényeket és táborokat. Mindezek mögött önálló művészeti tevékenység állt. Életem során folyamatosan összegeztem az olvasás, tanulás, tapasztalás alkotás és ráérzés által szerzett ismereteket, és igényem volt rá, hogy ezeket formába is öntsem. (Ezekből egy keveset meg is osztok, keresd a menüben az alkotások menüpontot.)

A 2013 óta elmúlt időszak egyik legjelentősebb hozadéka volt számomra, hogy – figyelmemet, időmet néha extrém módon igénybe vevő munkahelyi és magánéleti körülmények között – elvégeztem a Pozsgai Nikoletta Katalin által kidolgozott személyiségintegrációs állításvezetői képzést, ami a családfelállítás egy komplexebb és – tapasztalatból mondom – nagyon hatékony módja. Magam azon túl, amit korábban tanultam, és amit állításvezetői munkám közben a mező tanított nekem, elsősorban azt az utat követem, amit Nikoltól láttam, tehát az ő tanítványaként határozom meg magamat úgy is, mint állításvezető és úgy is, mint Szinkron 1-2 oktató, Szinkron 5/A és alapfokú NEF (női energia fitnesz) gyakorló.
Az én állítói napjaim többnyire úgy állnak össze, hogy 5-6 állítás személyes kérés alapján, és ha marad idő, lehetséges egy állítás a csoport közös árnyékára. Ezek nagyon izgalmas, a Kárpát-medence és a régi kultúrák életébe belepillantást engedő állítások, erős oldó hatással.

Saját módszeremmel dolgozom és fontos feladatomnak tartom a kollektív teres állítások vezetését. Ez inkább haladóknak való folyamat, ami út a fény ránk vonatkozó emlékezetében.

Megtisztelsz, ha problémáddal, kéréseddel megkeresel. Addig is, olvasgass az oldalamon. A leírások, visszajelzések segítenek eldönteni, ezt az élményt kerested-e.

Bottyán Katalin

Még szintén kedvelheted...