Életéveink számával a tapasztalataink mennyisége is nő, és ha folyamatos összegzésben vagyunk, akkor 42 éves korunk körül új szintre érkezünk. Elkezdődik a bölcs anya kora: felszabadító rálátások, stabil identitás és egyfajta függetlenség megérkezése jellemzik. A testünk elkezd készülni arra, hogy a ciklikusságot elhagyja, méghozzá azzal a szándékkal, hogy az eddig megélteket egybefoglalja egy újfajta megélésben.
Innentől hangsúlyosabban már egy nem a fizikai teremtésen dolgozunk lényünkkel, de amit teszünk, az csodás hatással van a fizikaira. A családunk támogató erőközpontjává válunk.
A nagymamaságba érkezés az első alakja a bölcs anyaságnak: nem mi szüljük az unokánkat, de mi tartjuk fent körülötte és édesanyja, egész családja körül a szeretet terét, a jószándék kincstárát.
A következő fázisokban majd a dédszülők, ükszülők, szépszülők akár egyáltalán nem fizikai szintjén ez az áldás-tér megalkotó munka tovább folytatódik.
A családteremtő női erő hét megnyilvánuló rétege tehát: leány, szerető, anya, bölcs anya – nagymama, bölcs anya – dédmama, bölcs anya – ükmama, bölcs anya – szépmama. Az összegzés, az erők finomítása, az áldástér kiterjesztése, a teremtésbe hívás csodájának védelme nem az egyes emberek feladata hát. Csak engedni, kérni kell, és anyáink árasztják a jót felénk.
Az újjászületések miatt természetesen a ciklusok újraindulhatnak, de van egy rejtett lehetőség is: a 7 generációs transzformáció és finomodás útja átválthat egy rejtett alkímiai folyamatba. A Napba öltözött nő, a szoláris nőiség ösvényére léphetünk.
Évkörileg így volt a helyén Nagyboldogasszony napjához közel a Bölcs Anya témájú női körünk. Nagyboldogasszony napja Mária mennybevételének napja. Azaz a női princípium alkímiájának csodás eredményére emlékeztet bennünket. Mária testben emelkedett fel a mennybe, azaz, teste fénnyé változott, mennyeivé nemesedett.
Ez csak neki adatott meg és az őt követőknek. Ha nem sikerül a Bölcs Anyai minőségünkben ezt a mennyei felemelkedést elérni, a ciklus folytatódik: a termést betakarítják, elrejtik, majd a tapasztalatokat összegzik és a magot elvetik. Bölcs Anyák sora folytatódik a hét generációban, vagy a születések láncába új leányok, anyák érkeznek, hogy a sor folytatódjon, az élet továbbadódjon.
De van egy sötétebb alternatíva is:
“Sok minden elfér az asszony kötője alatt” – mondták a régiek. Ez alatt azt értették, hogy a családi titkok, szégyenek elrejtése a nő feladata volt.
Az átformálás, megtisztítás műhelye a női test: méhünk tere dolgozik azon, hogy a történtek a család egészére gyakorolt hatása jó irányba megváltozzon. Teszi ezt elsősorban a női vérmisztérium, a menstruáció segítségével havonta.
Mégis van, hogy ez a nagyhatású varázslat sem elég: a család egészének szennyese olyan sok vagy olyan fájdalmas, hogy a női test erőtere nem bír vele.
A bántások, kizárások, félelmek, ellenségeskedés, árulás, erőszak terei a családon belül és a nőiség árnyoldalai egymást teremtve keletkeznek, különösen, ha az olyan szent idő, mint a várandósság, gyermekágy, szoptatás időszaka nincs megbecsülve, megélve. A nő elfárad, kimerül, s ha a generációs szálak is szakadoznak, egyszerűen nincs ereje ahhoz, hogy varázserejét működésben tartsa.
Külső hatások, mint például egy háború vagy gazdasági válság és a családot érintő traumák, például egy magzat elvesztése, vagy egy súlyos betegség még sodróbbá tehetik a lefelé mozgó spirált.
Ha a széthullás jelei mutatkoznak a családi mezőben, megjelennek a függőségek, az alkohol, a betegségek, a párkapcsolatra való nehézkes rátalálás, a gyermekáldás elmaradása vagy a betegségek.
Mit tehetünk? Ilyenkor már érezzük, hogy valami nincs rendben, és megpróbáljuk visszafordítani ezt a folyamatot.
Először talán olyanok társaságát keressük, akik hasonló cipőben járnak, és látjuk, hogy haladnak. Szívesen megosztják velünk a tapasztalataikat. Ilyen közösség lehet például egy női kör.
Aztán már ennél is többet szeretnénk. Nem csak bátorítást, támaszt keresünk, hanem tenni is akarunk valamit, ami tapasztalható előrelépést jelent. Legjobb, ha a családunk múltjával nézünk legelőször szembe (családállítás), hiszen a traumák, blokkok erőforrássá alakíthatók. Ha ezt megtesszük, már egyre könnyebb dolgunk van. Tisztul a tér, szabadabbak vagyunk a választásainkat tekintve.
Lehet, hogy új hivatást választunk, vagy még tovább lépünk, kiterjesztve önismeretünket a világ ismeretére például a kollektív teres állítások módszerével.
Családállításra jelentkezhetsz: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/
Csatlakozhatsz közösségünkhöz a Facebookon: (Családállítás és személyiségintegráció)
© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.