Gyógyítani többféleképpen lehet. A csoportos állítások hatalmas előnye az az összetett, többsíkú információ-tér, amiben az állítást kérő témája egy teljesebb perspektívából mutatkozik meg.
A hétköznapi tapasztalás (pl. párkapcsolati, pénzügyi, szociális, egészségügyi és más problémák) mögött olyan okok vagy hatások vannak, amiket logikai úton nem lehet megtalálni.
A testi elváltozásokkal lényünk érzelmi traumák, magzati kori, vagy akár generációs, inkarnációs emlékek gyógyítására tesz kísérletet. Az eszköztár, amivel lelkünk rendelkezik, működik, de igen-igen lassan működik, s számunkra sokszor nem is kellemes például folyamatos hiánnyal küzdeni, vagy egy betegség miatt műtétnek vetni alá magunkat.
Az állítás terében – a kineziológiai izomteszt útmutatása szerint – be tudunk lépni abba a mintába, ami túl messzi van, túl fájdalmas vagy túl félelmetes ahhoz, hogy tudatunk szembe nézzen vele. Inkább egy negatív élethelyzetet épít fel, amiben legalábbis van remény a történet feloldására, vagy ha ez nincs, akkor elodázható a szembesülés.
Akár nagyon sok ilyen történetünk is mozgathatja a szálakat a mélyben.
Tehát az állításban belépünk ebbe a térbe, méghozzá a képviselők segítségével, akik egy időre hordozzák helyettünk azokat az érzelmeket, emlékeket, amik fontosak a gyógyulásunk szempontjából.
Egy hölgy keresett azzal, hogy veséjében, hólyagjában elváltozásokat talált az ultrahang, amit műteni kellene. Ő azonban szeretne saját erejéből szeretné magát gyógyítani.
Már a bevezető beszélgetésnél el nem sírt, kővé vált könnyek képe érkezett meg, s az állításban ennek a történetét hívtuk.
Úgynevezett alternatív tér megnyitására kaptunk engedélyt, ami ebben az esetben egy szimbolikus történetet jelent. Ezen keresztül gyógyulhat a valós történet, s a valós történeten keresztül pedig a test.
A történetben lejátszódott előttünk, hogy egy nő a házasságában nem tudott gyermeket foganni, így – a külső nyomás hatására is, hogy “kötelező” a gyermekáldás – a testvérét kérte meg, hogy segítsen rajta. Az segített is, s megszületett egy kisgyermek. Láttuk, hogy ez a tett milyen súlyos hatással volt valamennyi szereplő lelkére. Fájdalom, csalódottság, becsapottság érzés, értéktelenség, bűntudat jelentek meg.
A szimbolikus történet oldása, a szereplők számára történő igazságos megítélés, a jóság érzetének visszakapása először a gyermeknél történt meg:
Én az életemet apától és anyától kaptam, s bárhogyan is történt ez, én elfogadom. Elfogadom és valami jót teszek vele…
A hosszadalmas oldási munkában minden szereplő elmondhatta az érzéseit, valamennyi releváns érzésnek utat adtunk, akkor is, ha ezek ellentmondtak egymásnak.
Lassan alakult ki a rend, ahol a következő megértés született:
A gyermek az apának köszönheti az életet, a nevelőapának (az anya férjének) pedig azt tudta mondani: Köszönöm, hogy apám helyett apám voltál.
Az anya megköszönte a gyermeket az apának, s kifejezte, hogy nem lett volna szabad ezt kérnie, túl sok volt, amit kért mind a testvérétől, mind a férjétől.
Az apa is kifejezte, hogy nem ismerte nemzés jelentőségét, azt gondolta, hogy ez az aktus nem fontos, csak helyettesíti egy pár percre a valódi apát. Ha tudta volna, hogy ez energetikailag mit jelent, nem tette volna meg.
Az állításban azonban meg tudta köszönni a férjnek, hogy a gyermeknek apja helyett apja lett.
Óriási erőt adott mindenkinek az a rend, ami ezek után az elismerések után kialakult. Látható és érzékelhető volt a családtagok közötti egyensúly, energiaáramlás.
Végül – mivel szimbolikus történeten dolgoztunk – egy képviselőt állítottam fel az eredeti történetnek, akit meghívtunk ebbe az egyensúlyban lévő, gyógyult térbe. Az eredeti történet képviselője lassan érkezett, majd átvette a neki készült gyógyírt.
Látható, hogy minden egyes állítás más és más, kifejezetten az adott helyzetre létrehozott módszeregyüttessel dolgozom minden esetben. Azon dolgozom, hogy a történeted segítségével te is tudd magadat gyógyítani.
Szeretettel várlak.
Bottyán Katalin személyiségintegrációs állításvezető
www.bottyankatalin.com
Az áldás aranyló derengése vegyen körbe és kísérjen utadon!
Állításra jelentkezhetsz: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/
© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.