A család szellemi mezeje az egyénhez tartozók, a szigorúan vett vér szerinti családtagok és a más kötődések miatt odatartozók tudatos és tudattalan történetének összessége. Ez a szellemi mező állandóan jelen van az egyén életében, és a mező törvényei irányítják az egyén életét, olykor az egyén tudomása nélkül.
A Bert Hellinger által “szellemi mező”-nek nevezett jelenséget közel azonos időben Rupert Sheldrake, biológus morfogenetikus mezőnek írta le.
Ebben a mezőben időtlenül működnek a kapcsolatok.
A mező saját rendjei szerint működik, és amennyiben rendetlenséget észlel, kényszerítő erővel törekszik a rend helyreállítására, a kiegyenlítésre.
A család szellemi mezeje, amelyre a vér szerinti családtagokon túli kiterjesztés miatt a „klán” elnevezést is használják, a következő személyeket kapcsolja össze:
az egyén,
a megszületett és meg nem született testvérei, ikertestvérei, (Mindenki, akivel az egyén legalább egyik szülője közös, az testvér. A családi energiamező nem tesz különbséget „édes”- és féltestvér között. Ugyanígy nem tesz különbséget élő és nem élő között. A testvérek sorába tartozik az édesanyánk abortusza vagy vetélése miatt nem megszülető gyermek is.)
a szülők, a szülők testvérei,
a szülők korábbi intim kapcsolatai, (A vérvonalban felfelé a korábbi intim kapcsolatok a kapcsolatból való kilépéssel (szakítás, halál) teszik lehetővé az egyén megszületését, azért az elválás fájdalmával „fizetnek”. Ezek a személyek „helycsináló”-ként tartoznak a klánhoz.)
a nagyszülők, a nagyszülők testvérei, a nagyszülők korábbi szerelmi kapcsolatai
tartoznak elsősorban.
Ugyanakkor szintén kötődés alakul ki a mély traumát okozó történések során keletkezett kapcsolatokkal. A klánhoz tartoznak ezek a személyek is, például:
a háborúból visszatérőnek a bajtársa, akit tragédia ért;
a balesetek által a túlélő egyénhez kötődnek a sérültek vagy áldozatul esők;
az erőszakos cselekmények elkövetői és elszenvedői, bármelyikük is tartozik egyébként a családhoz.
Általában véve az egyén rendszeréhez tartoznak mindazok, akik “árat fizettek” azért, hogy az egyénnek olyan legyen az élete, mint amilyen most.
Az elveszett ikertestvér, aki külön cikket igényel, mivel az egyik legfájdalmasabb fejezete a történetünknek. Vázlatosan itt mutatom be.
A „hetedíziglen” kifejezés nyomán feltételezhető, hogy a mező szoros összetartó ereje kb. hét generáción keresztül működik. A családfelállítás során ilyen és esetlegesen távolabbi kötődés is felfedezhető. Sokkal gyakoribbak azonban a saját, a szülői, és a nagyszülői generációk, és az ahhoz tartozók közötti szoros kötődések megjelenései.
Családállításra jelentkezhetsz: https://www.bottyankatalin.com/allitoi-napok-meghivoi/jelentkezes-szemelyisegintegracios-csaladallitasra/
Csatlakozhatsz hozzánk a Facebookon: https://www.facebook.com/groups/csaladallitasesszemelyisegintegracio
© Az oldalon található valamennyi tartalom Bottyán Katalin etnográfus, állításvezető szellemi tulajdona. Felhasználása csak a szerző engedélyével, illetve hivatkozással lehetséges. Kérlek, csak nevemmel, az eredeti linkről oszd tovább.